Proč prodat pomocí realitního makléře ?

Proč platit provizi makléři? 

Žhavé téma a mnohdy hlavní důvod, proč se majitelé pokoušejí prodat své nemovitosti ve vlastní režii. Ve snaze ušetřit za provizi pro realitního makléře pak často dělají zásadní chyby, které je nakonec stojí více peněz, než kdyby prodej svěřili zkušenému realitnímu makléři. Provize ve výši desítek a někdy i stovek tisíc korun se může zdát vysoká.

Zejména při bohužel mylné představě, že prodat nemovitost znamená „pověsit“ na bezplatný server pár fotek, stáhnout z internetu zdarma kupní smlouvu a peníze si předat v igelitce před katastrálním úřadem. Co tedy dostanu za své peníze, které „odevzdám“ profesionálnímu realitnímu makléři?

A vyplatí se mi to? Pojďme se na to podívat.

Tržní odhad – určit správnou prodejní cenu je rozhodující pro úspěšný prodej a realitní makléř by měla na každou nemovitost zpracovat odpovídající tržní odhad a doporučit prodejní strategii v závislosti na Vašich požadavcích a potřebách, místa prodeje a momentální situaci na trhu.

Příprava nemovitosti – dnes již nestačí nafotit 4+1 fotek a čekat, co bude. Provést Home staging, profesionálně nafotit a zpracovat prezentaci je nezbytné pro vyvolání zájmu o prohlídky nemovitosti. 

Inzerce a marketing – být vidět, to je to, co chceme v této fázi prodeje. Inzerce na desítkách realitních serverů je samozřejmostí s opakovaným tzv. topováním pro zvyditelnění, k tomu propagace nemovitosti na sociálních sítích, PPC kampaně, popřípadě vlastní webové stránky makléře a nebo i videoprohlídky.

Prohlídky se zájemci – důležitá fáze, ve které se rozhoduje, zda se ze zájemců stanou kupující. Velkou roli zde hrají obchodní a argumentační schopnosti konkrétního realitního makléře. Více než jinde tu platí, že špatný makléř spíše uškodí, průměrný makléř neuškodí ani nepomůže a špičkový makléř vydělá majiteli peníze „navíc“. Dokáže i navýšit cenu nemovitosti.

Právní servis – mělo by být samozřejmostí, že zpracování smluvní dokumentace provede nezávislá osoba s právním vzděláním a nejlépe se specializací na realitní právo.

Úschova kupní ceny – aby bylo zajištěno, že v době, kdy probíhá v katastru nemovitostí převod vlastnictví, bude kupní cena uložena na bezpečném a nezávislém účtu, zřizuje realitní kancelář advokátní nebo notářskou či bankovní úschovu peněžních prostředků. Tuto službu nekompromisně vyžadujte. Zachrání vás to před ztrávou peněz. 

Převod vlastnictví – podání návrhu na vklad vlastnického práva, kontrola průběhu převodu a následné zajištění daňových povinností, tzn. zpracování znaleckého posudku a daňového přiznání, nejlépe včetně podání na příslušný finanční úřad

Předání nemovitosti a přepis energií – zajištění předání nemovitosti včas a v dohodnutém stavu a administrativní úkony pro převod účastnických smluv s dodavateli energií

To jsou ty nejdůležitější služby, které Vám zajistí bezpečný průběh prodeje a které samozřejmě něco stojí. Pokud si všechny tyto služby v odpovídající kvalitě budete zajišťovat sami, počítejte s investicí min. 35.000,- Kč a k tomu přičtěte čas, který tím vším strávíte. A to nemluvíme o komplikacích při prodeji jako je zástava, břemena, exekuce apod. 

Možná pak pohled na výši provize nebude tak striktní a zvážíte, zda nebude vhodné oslovit zkušeného realitního makléře, ktery Vám rád poskytnou potřebné informace o svých službách.

 

PRODÁVÁTE NEMOVITOST? ZNÁTE OPRAVDU VEŠKERÉ ÚSKALÍ PŘI PRODEJI?

E-book, bezpečný a šťastný prodej nemovitosti, Realitní makléř Karel Chval. Prodej domu, prodej bytu, prodej chyty, prodej pozemku, prodej komerční objekt. Realitní makléř Karel.

------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud ale uvítáte raději osobní radu a profesionální pomoc, objednejte se na bezplatnou konzultaci  ZDE

Reference od několika mých klientů a více informací o mě jsou v sekci  O MĚ

PRODÁVÁTE NEMOVITOST? NEVÍTE SI RADY?

Rád vám vysvětlím, co vše k prodeji bytu, domu, chalupy, pozemku potřebujete a případně vám pomohu nemovitost rychle prodat za dobrou cenu.
- kontaktujte mě ZDE nebo si objednejte e-book 8 KROKŮ, JAK BEZPEČNĚ PRODAT NEMOVITOST