Ochrana nemovitosti před krádeží na katastru.

Podle údajů poskytnutých Ministerstvem vnitra šetřila Policie České republiky v posledních pěti letech každý rok přibližně 60 trestných činů souvisejících se zápisy do katastru nemovitostí,“ říká předseda Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního Karel Večeře. Zdroj: https://www.penize.cz/vlastnictvi-nemovitosti/257019-kradez-domu-v-katastru-nemovitosti-vite-jak-si-uchranit-strechu-nad-hlavou 

Způsobů, jakými se lze chránit proti případným podvodným transakcím a manipulacím s nemovitostmi, je několik.

1. Jedním z nich je využít některou z placených monitorovacích služeb, která vám v takovém případě pošle esemesku nebo email s informací, že se u vaší nemovitosti objevila v katastru nemovitostí hláška o tzv. ochranné lhůtě, což značí, že se s vaší nemovitostí něco děje. Jinými slovy, katastr nemovitostí nemůže provést žádnou změnu dříve než po uplynutí této ochranné lhůty, která je 20 dnů.

2. Službu „Sledování změn katastru“ nabízí i přímo katastr nemovitostí. Za její aktivaci zaplatíte 200,-Kč jednorázově na neomezeně dlouhou dobu (při počtu 1-20 nemovitostí). Můžete si ji zřídit přímo na katastru vyplněním formuláře nebo přes datovou schránku.

Pokud si tuto službu aktivujete, přijde vám esemeska nebo email (podle vašich preferencí), ale již vám nebude posílán zmíněný doporučený dopis! Je na každém si vybrat, co mu nejlépe vyhovuje.

3.Tím nejjednodušším a současně nejlevnějším způsobem, jak si ohlídat svoji nemovitost, je pravidelně sledovat její záznam v katastru nemovitostí prostřednictvím aplikace „Nahlížení do katastru“, což můžete udělat úplně zdarma a kdykoliv. 

Kliknete na stránku „Nahlížení do katastru nemovitostí“ na adrese: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/

Líbí se Vám tento článek? Tak si to nenechávejte pro sebe a podělte se o něj se svými přáteli!

Pro bezpečný a šťastný nákup nebo prodej Vaší nemovitosti je důležité seznámit se s co nejvíce úkony. Ty základní najdete na těchto stránkách, podrobný soupis je v e-booku. Obdnejte si ho ZDARMA.

Pokud ale uvítáte raději osobní radu a profesionální pomoc, objednejte se na bezplatnou konzultaci  ZDE

Reference od několika mých klientů, několik mých prodaných nemovitostí a více informací o mě jsou v sekci  O MĚ

nemovitosti- byty, domy, chalupy, pozemky, byty, domy, chalupy, pozemky -reality

PRODÁVÁTE NEMOVITOST? NEVÍTE SI RADY?

Rád vám vysvětlím, co vše k prodeji bytu, domu, chalupy, pozemku potřebujete a případně vám pomohu nemovitost rychle prodat za dobrou cenu.
- kontaktujte mě ZDE nebo si objednejte e-book 8 KROKŮ, JAK BEZPEČNĚ PRODAT NEMOVITOST