Rady a tipy

Nemovitost nekupujete každý den. Už proto, že je to vždycky pořádná investice. A čím víc peněz je ve hře, tím víc můžete prohrát, když si nedáte pozor. Nepodceňte žádný z klíčových momentů, buďte připraveni a – nekupujte vilu v pytli.

Při koupi či prodeji nemovitosti může nastat celá řada nesrovnalostí, ať už záměrným, nevědomým nebo čistě jen chybným počínáním zúčastněných stran. 

Můžete sice všechny kroky provádět sami, ale doporučuji využít asistence třetích osob - odborníků z řad notářů, právníků, realitních kanceláří (raději renomovaných) nebo zkušených finančních poradců, kteří se specializují na oblast financování bydlení.

  • Nechte si odborně posoudit znění kupní smlouvy u právníka nebo u notáře, lépe si ji ale nechte těmito osobami přímo vyhotovit.

  • Pozor! Znalosti výše uvedených odborníků mohou být na různé úrovni, vybírejte si proto pečlivě, zajímejte se o jejich zkušenosti a reference.

  • Pokud se zajímáte o koupi určité nemovitosti, nespoléhejte vždy na list vlastnictví, který vám na papíře předkládá prodávající. Údaje o nemovitostech na katastrálním úřadě jsou veřejně přístupné, ověřte si tedy raději sami právní stav nemovitosti, o kterou máte zájem.

  • velké množství realitních kanceláří vede k rozdílům v nabídkách a přílišné viditelnosti vaší nemovitosti. Takováto nabídka působí dojmem neserióznosti prodávajícího a vyvolává větší snahu po snížení kupní ceny

  • příliš dlouhodobé a neaktualizované uveřejnění nabídky opět vyvolává větší snahu po snížení kupní ceny a působí negativně na zájemce

Pro bezpečný a šťastný nákup nebo prodej Vaší nemovitosti je důležité seznámit se s co nejvíce úkony. Ty základní najdete na těchto stránkách, podrobný soupis je v e-booku. Obdnejte si ho ZDARMA.

PRODÁVÁTE NEMOVITOST? ZNÁTE OPRAVDU VEŠKERÉ ÚSKALÍ PŘI PRODEJI? NE? OBJEDNEJTE SI E-BOOK.

    E-book, bezpečný a šťastný prodej nemovitosti, Realitní makléř Karel Chval. Prodej domu, prodej bytu, prodej chyty, prodej pozemku, prodej komerční objekt. Realitní makléř Karel.

Pokud ale uvítáte raději osobní radu a profesionální pomoc, objednejte se na bezplatnou konzultaci  ZDE

Reference od několika mých klientů, několik mých prodaných nemovitostí a více informací o mě jsou v sekci  O MĚ